Az idei fesztivál legjobb filmjei!

Az idei fesztivál legjobb filmjei!


A szombati Filmszakmai Gálán adták át a két filmszemle – a Nemzetközi Filmszemle és a Kárpát-medencei Filmszemle – legjobbjainak járó elismeréseket, valamint a különdíjakat.

Külön megtiszteltetés volt, hogy a nemzetközi zsűri tagjai közül (a fényképen balról jobbra) Katherine Bruce, Gáspár László, Natalia Strelikova és Joanna Rathe személyesen is részt vett, nemcsak a díjátadón, hanem a háromnapos programsorozaton is. Hálásak vagyunk a Kárpát-medencei Filmszemle zsűri tagjainak is - (a fényképen szintén balról jobbra) Kőváry Zoltán, Dányi Anita, Dr. Juhász Árpád, Máté Gábor és Szabados Tamás - , akik jelenlétükkel és munkájukkal megtiszteltek bennünket és az alkotókat!

 


A két filmszemle jelenlévő zsűri tagjai

 

A Nemzetközi Filmszemle kategóriánkénti első helyezést elért alkotásai:

  • Természetfilm: Whale Wisdom - Rick Rosenthal, Terra Mater Factual Studio
  • Természetfilm, rövidfilm: Deep Time - Kirsten és Joachim Jakobsen
  • Dokumentumfilm, televíziós produkciók, független filmek: Sharkwater Extinction - Rob Stewart
  • Dokumetumfilm, rövidfilmek, internetes videók, független kisfilmek: The Man Who Speaks Nature - Dhritiman Kakati
  • Tudományos-ismeretterjesztő filmek: Global Thermostat - Arthur Rifflet
  • Úti és expedíciós filmek: The White Reindeer - Török Zoltán
  • Animációs filmek: On the Cover - Yegane Moghaddam

 


A Kárpát-medencei Filmszemle díjazott alkotói

 

A Kárpát-medencei Filmszemle első helyezést elért filmjei:

  • Kárpát-medence természeti értékei, természetfilmek: A vízipók tényleg csodapók - Dr. Kriska György
  • A Kárpát-medence természeti értékei, dokumentumfilmek: Akcióban a természet őrzői /8 részes sorozat - Tóth Zsolt Marcell
  • Vidéki élet, hagyományok: Meszesek - Vargyas Levente

 

Fesztivál különdjíak:

Kárpát-medencei alkotói díj/EMMI különdíj: Meszesek - Vargyas Levente

A Fesztivál és az NMHH szakmai különdíja és Európa Kék szalagja: Vad Balaton - Mosonyi Szabolcs

Rockenbauer-emlékdíj: Sáfrány József

Kiemelkedő fiatal alkotói díj/MMA: A nyomkereső - cserkelések a hargitai medvepásztorral - Moraru Norbert, Silimon Emese

Fekete István-díj (fiatalokat megszólító filmjeiért): Ljasuk Dimitry

MTVA - M5 csatorna különdíja: Darumadár fenn az égen - Tóth Zsolt Marcell

National Geographic különdíja: The Undamaged - Rožle Bregar, Matic Oblak, Miha Avguštin

Gödöllő Város különdíja: Fábavésett történelem - Szabó Attila

Pusztaszer Községi Önkormányzat és Pusztaszer Községért Közalapítvány különdíja: Ljasuk Dimitry

Szent István Egyetem különdíja: Darumadár fenn az égen - Tóth Zsolt Marcell

 

 

Gratulálunk a díjazott alkotónak, és kíváncsian várjuk a következő fesztivál nevezéseiket!

a szervezők