Awards

Awards


Section Awards No. English Title Country Director Award  
International Film Review / Nature Films/Természetfilm 1. Panda goes wild Austria Jacky Poon, Yuanqi Wu 500 EUR szobor oklevél Gáspár László
  2. A Song for Love - An Ape with an App Austria Jacky Poon, Zheng Yi, Sun Shaoguang    
  3. Under Cover - Every Body needs a Coat Austria Adrian Bailey    
             
International Film Review / Nature Short Films/ Termszetfilm-rövidfilm 1. The Caretakers United Kingdom Tom Hanner 500 EUR szobor oklevél Gáspár László
  2. On The Brink Season 2 - Snow Leopard India Akanksha Sood Singh    
  3. Those in Grass Houses United Kingdom Robert Hughan    
             
International Film Review / Documentaries - television productions and independent films /Doku TV és független film 1. Corona – The Pandemic and the Pangolin Australia Will Foster-Grundy, Aaron Gekoski, Roland Mittermüller, Abdullatif Nurdin-Hussein 500 EUR szobor oklevél Gáspár László
  2. Ophir United Kingdom Alexandre Berman, Olivier Pollet    
  3.   23.5°, Rhythm of the Earth - Ep.2 Lower and Lower Republic of Korea - South Korea Philgon Choi    
  3. The quest for nature France DAVID PERRIER, EDEN SHAVIT    
             
International Film Review / Documentaries - short films, videos, independent short films/Doku rövidfilm 1. Entangled in Costa Rica Costa Rica Innoceana / The Vegan Pirates (Laura Vanopdenbosch) 500 EUR szobor oklevél Gáspár László
  2. Dust Dream Iran Soleiman Rahimi    
  3.   Unbroken: Saving Belize's Jaguar Corridor USA Brandon Thompson    
             
International Film Review / Documentaries - etud films / Doku etűdfilmek 1. Poop on Poverty Denmark Vijay S. Jodha 500 EUR szobor oklevél Gáspár László
  2. Saudade Portugal Sandra Duarte Cardoso, Tiago Lúri    
  3   The Human Netherlands HARKO WUBS    
  3. Freedom seat Germany Linus Herbig-Matten    
             
International Film Review / Animations 1. The Invention of Less Switzerland Noah Erni 500 EUR szobor oklevél Gáspár László
  2. MAA India MRINMOY DEKA    
  3 Penguin and whale Argentina Ezequiel Torres, Pablo Roldán    
  3. The Jellyfish France Mélanie PELTIER    
             
Kárpát-medencei Filmszemle / A Kárpát–medence természeti értékei - Természetfilmek 1. The Detained River Hungary Szendőfi Balázs 500 eFt szobor oklevél Juhász Árpád
  2. Creek Critters; The adventures of Zaza and Mushi Hungary Tisza Balázs    
  3. The forest within us Hungary Végh Attila    
             
Kárpát-medencei Filmszemle / A Kárpát–medence természeti értékei - Természetfilmek - rövidfilmek 1. Being a bee Hungary Medve Ferenc 500 eFt szobor oklevél Juhász Árpád
  2. Freshwater invertebrates Hungary Kriska Ferenc    
  3. Changing Territory Hungary Farkas Péter    
             
A Kárpát–medence természeti értékei - Dokumentumfilmek 1. Sárköz requiem Hungary Bali János 500 eFT szobor oklevél Juhász Árpád
  2. The World Of Stone Hungary Kiss Sándor    
  3 History in the current of the Mures river Romania Zsigmond Attila    
             
Kárpát-medencei alkotói díj/EMMI különdíj   Creek Critters; The adventures of Zaza and Mushi Hungary Tisza Balázs 500 e Ft szobor oklevél/szobor  
             
Fiatal alkotóknak felajánlott díjak:            
Fekete István-díj (kiemelkedő fiatal alkotói különdíj)/MMA   Changing Territory Hungary Farkas Péter 200 e Ft Oklevél Kováásznai Szász Béla
    Freshwater invertebrates Hungary Kriska Ferenc    
             
Különdíjak            
M5   In the Name of the Tisza Hungary Ljasuk Dimitry Oklevél tárgyi csatorna igazgató
Széchenyi Zsigmond Emlékdíj/Takarékbank csoport   The forest within us Hungary Végh Attila Egyedi szobor 400 e Ft Szakál Mónika és még valaki kell a név
Magyar Agrár- és Élelmiszertudományi Egyetem (MATE)   Toraja - Life and death Hungary Csapó András Oklevél tárgyi Dr. Szabó István Oktatási rektorhelyettes 
Gödöllő Város Különdíja   Mystery (Secret in the Érd Wilderness) Hungary Lázár Miklós Oklevél tárgyi Bajkó Norbert alpolgármester
             
Európa Kék Szalagja, a Fesztivál Kárpát-medencei Filmszemle zsűrijének fődíja   Whispers of the trees Hungary Takács Rita oklevél 500 eFt Gyenes Károly
Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány szakmai fődíja 2021   In the Name of the Tisza Hungary Ljasuk Dimitry oklevél 1 millió forint Krakko Ákos
             
Fókusz Audiavízuális Tehetség Díj Gödöllő   Szabó Zoltán Bendegúz       Krakkó Ákos és Kövesi Eszter KNK-VM
    Koncz Bisztricz Tamás        
Rockenbauer-emlékdíj       Cséke Zsolt   Szabados Tamás